• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Niezaprzeczalnie odpowiednie oświetlenie ma szczególne znaczenie dla wystroju i właściwości użytkowych domu i mieszkania. Sztuczne oświetlenie pełni wiele ważnych funkcji, umożliwiając nie tylko pracę w komfortowych warunkach, ale też odpoczynek w przytulnych wnętrzach. Z tej przyczyny wybór właściwego oświetlenia do każdego pomieszczenia jest tak ważne i dobrze jest spędzić trochę czasu na rozważaniu tej kwestii.

Wieczorową porą, gdy światło słońca nie dociera już do naszych mieszkań, odpowiednie oświetlenie mieszkania nabiera szczególnego znaczenia. Szczególnie późną jesienią, zimą i wczesną wiosną, kiedy w ciągu dnia niewiele jest słońca, znaczące jest oświetlenie mieszkania, umożliwiające wygodną pracę i relaks we własnych czterech ścianach. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru lamp, kinkietów i plafonów do domowych pomieszczeń.

Tyle światła w całym mieszkaniu

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy szczególnie dużo czasu, musi być więc dobrze oświetlona. W przypadku tego pomieszczenia ważne są nie tylko mocne oświetlenie kuchni, rozjaśniające całą jej powierzchnię, ale też dodatkowe oświetlenie dla blatów roboczych. Jeżeli chodzi o walory estetyczne, to lampy kuchenne powinny być dobierane w zależności od stylistyki, w jakiej utrzymana jest cała kuchnia. Niezależnie od tego, czy lubimy nowoczesne wzornictwo, czy klasykę, specjalistyczne sklepy i stacjonarne oraz internetowe markety budowlane oferują nam bogatą paletę lamp kuchennych, obejmującą lampy nowoczesne oraz tradycyjne.

Oświetlenie salonu powinno składać się zarówno z silnego światła górnego, jak i nastrojowych lamp bocznych.

W salonie bardzo dobrze sprawdzą się kinkiety i duży żyrandol z kilkoma żarówkami, dzięki czemu będziemy mogli wybrać rodzaj oświetlenia zależnie od nastroju. Nie wolno też zapominać o łazience, gdzie dobrze oświetlone musi by szczególnie lustro. W łazience można więc zamontować lampy led, dajce mocne światło i do tego energooszczędne. W przedpokoju czy korytarzu warto rozważyć plafony lub kinkiety, które umożliwią odpowiednie oświetlenie tych pomieszczeń i dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.